Ben je toch gebeld ondanks dat je bent ingeschreven in het Bel-me-niet Register? Het kan zijn dat het een uitzondering betreft. Als je bijvoorbeeld iets gekocht hebt bij een bedrijf, dan mag het bedrijf je bellen. Bedrijven waar je geen klant van bent mogen geen contact met je opnemen wanneer je geregistreerd bent in het Bel-me-niet Register.
Het doel van het Bel-me-niet Register is om ongevraagde telemarketing te voorkomen. Vaste telefoonnummers en mobiele telefoonnummers kunnen worden ingeschreven in het Bel-me-niet Register. Bedrijven mogen je hierna niet meer telefonisch benaderen voor charitatieve, ideële of commerciële doeleinden. Tenzij je hebt gevraagd voor telefonische communicatie of klant bent (geweest) van het betreffende bedrijf. Bedrijven en organisaties moeten voordat ze gaan bellen, eerst controleren of niemand uit hun bellijst staat ingeschreven in het Bel-me-niet Register.
Aanmelden voor het Bel-me-niet Register kan via het internet, telefoon en per post. Op de website van het bel-me-niet.nl register kan je jezelf registreren en een account aanmaken. Je kunt maximaal 4 telefoonnummers blokkeren per account.
Je kunt telefonisch jouw telefoonnummer laten blokkeren via het nummer: 0900 - 666 1000 (€ 0,15 p.m.).
Je kunt per post jouw telefoonnummer laten blokkeren door een brief te zenden aan:
Stichting Infofilter
Postbus 90720
2509 LS DEN HAAG
Vermeld hierbij jouw naam, adres, woonplaats, telefoonnummer en de blokkades. Je kan je laten blokkeren voor de volgende categorieën:
Dat kan door simpelweg het bedrijf te vragen je niet meer te bellen. Dit wordt het recht van verzet genoemd.
Je staat ingeschreven in het Bel-me-niet Register en wordt toch nog gebeld. In dit geval kan je terecht bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Wanneer je een melding of klacht indient zullen zij dit verder onderzoeken.
Voordat je een melding maakt adviseren wij rekening te houden met:
Het Bel-me-niet Register richt zich op natuurlijke personen. Natuurlijke personen zijn consumenten en bedrijven zoals maatschappen, vennootschappen onder firma en eenmanszaken. Deze natuurlijke personen kunnen hun telefoonnummer laten blokkeren voor telemarketing. BV 's, NV’s en dergelijke vallen hier niet onder. Dit zijn rechtspersonen. Een rechtspersoon kan zich niet laten registeren in het Bel-me-niet Register.
Deze website slaat gegevens op zoals cookies om sitefunctionaliteit mogelijk te maken, inclusief analyse en personalisatie. Door deze website te gebruiken, accepteert u automatisch dat wij cookies gebruiken.